Jak skonfigurować sieć LAN dla firmy?

Konfigurowanie sieci LAN dla firm najlepiej zacząć od ustanowienia routera. Jest to najprostsza metoda. Prościej chyba już nie można. Router dba nadawanie adresacji dla wszystkich jednostek znajdujących się w zasięgu sieci. Poprzez automatyczne nadawanie adresów IP możliwe jest bezproblemowe udostępnienie połączenia z internetem. Należy tylko pamiętać o względach bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dla jednostek PC, uczestniczących w sieci za pomocą łącza Wi-Fi.

Kablem sieciowym łączy się komputery i inne urządzenia w obrębie sieci. Przez panel udostępniany przez stronę www należy otworzyć panel administracyjny urządzenia. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na obudowie urządzenia. Dokładnie na plakietce z danymi o parametrach sprzętu. W rozbudowanym menu należy zmienić odpowiednie ustawienia. Zacząć należy od nadania nazwy. łatwiej wtedy lokalizować własną sieć.

SIID jest wyświetlany również zestawie sieci bezprzewodowych znajdujących się w sąsiedztwie. Ustalamy konto administratora i zabezpieczamy je hasłem.

1 thought on “Jak skonfigurować sieć LAN dla firmy?

  1. Warto zadbać o solidne hasło i zabezpieczenie sieci przed wirusami. Firmy i ich bazy danych są nieustannymi celami ataków hakerskich.

Comments are closed.