Istnieją takie kategorie śmieci, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Wśród nich znajdują się przede wszystkim elektrośmieci. Ani to wielkogabarytowe przedmioty, które czasami są zbierane w specjalnych akcjach zbiórek, a wyrzucić je po prostu do zmieszanych, nie bardzo przystoi. Z tym problemem spotykamy się również w kontekście baterii.

Gdzie oddać baterie?

W przypadku baterii spotykamy się z różnymi miejscami, gdzie można je w sposób bezpieczny oddać. Niestety jest to taki produkt, który w znacznym stopniu zanieczyszcza środowisko, dlatego tak ważne jest to, by pozbyć się go w kontrolowany sposób.
Najprościej poszukać miejsc ogólnodostępnych i znajdujących się w pobliżu domu, w których baterie są zbierane. Często zajmują się tym supermarkety, a także mniejsze sklepiki. W niektórych miastach można także spotkać się z koszami w przestrzeni publicznej, przeznaczonymi do segregowania odpadów o mniejszych gabarytach, a do nich zdecydowanie należą baterie.

Specjalne punkty w każdej gminie

Choć nie każdy o tym wie, w każdej gminie (miejskiej i wiejskiej), znajdują się specjalne punkty odbioru. Kryją się one pod literami PSZOK. Te miejsca nie tylko promują recykling, ale można tu oddać praktycznie wszystko, z czym nie wiemy, co zrobić, a do śmieci zmieszanych nie powinno się danej rzeczy wrzucić. Przyjmują tu zarówno mniejsze rzeczy, takie jak baterie, jak i wielkogabarytowe sprzęty elektroniczne (komputery, lodówki, telewizory). Pamiętajmy, by dbać o środowisko, a segregowanie odpadów niech wejdzie nam w nawyk! Przyroda nam się odwdzięczy.

W przypadku kiedy strona nie zdobędzie odpowiedniej oglądalności, w stosunkowo szybkim czasie znika z sieci, a jej miejsce zajmują rozwiązania konkurencyjne, które bardzo często prezentują dużo niższy poziom. Należy wiedzieć, że za taki stan rzeczy odpowiada właściwa promocja serwisu w wyszukiwarkach. Inny słowy, nie zawsze lepszy wygrywa w konfrontacji z dobrze przemyślanym marketingiem.

Co ciekawe, warto zaznaczyć, że wiele serwisów internetowych po upływie roku czasu znika z sieci. Dzieje się tak dlatego, że roczny koszt odnowienia domeny i utrzymania hostingu często przewyższa przychody serwisu uzyskane w tym okresie.

Musimy wiedzieć, że zdecydowana większość stron WWW dostępnych w sieci potrzebuje pozycjonowania, aby zaistnieć i utrzymać się w Internecie. Wyjątki od tej reguły zdarzają się bardzo rzadko i dotyczą przede wszystkim serwisów o bardzo oryginalnej treści i formule, dzięki czemu tradycyjne media zwracają na nie uwagę – gazety zaczynają o nich pisać, na forach internetowych pojawiają się dyskusje itp. Niestety, jeżeli prowadzimy na przykład sklep internetowy z laptopami, nie mamy raczej szans na to, że tradycyjne media zwrócą na Nas uwagę, chyba że komputery będziemy rozdawali za darmo.

Warto podkreślić fakt, iż istnieje wiele możliwości zarabiania w Internecie, a oczywiście to, ile się zarobi, jest uzależnione od ilości ruchu na stronie.

1 thought on “Gdzie oddać zużyte baterie?

  1. Dobrze, że istnieję punkty, gdzie można oddać baterie. Są one niezwykle toksyczne dla środowiska, a ze względu na ich jednorazowy charakter nie da się ich ograniczyć.

Comments are closed.