Jaki jest jeden z najnowszych monitorów dla graczy komputerowych?

Monitor zakrzywiony, do tego duży i szeroki. Wyposażony w mnóstwo portów i przełącznik KVM. Elegancki wygląd wraz z parametrami czynią go monitorem nie z tej ziemi. Czy warto polecać jego zakup?

Szerokokątne monitory są zazwyczaj dedykowane dla graczy i analityków biznesowych. Szczególnie gdy dodatkowo mają zakrzywione matryce. Monitory tego rodzaju były do tej pory rzadko spotykane w małych firmach czy w domach. Jednakże od 2021 roku ceny maleją, a wybór tego rodzaju sprzętu jest coraz większy. Biznes firmy Philips postanowił wydać na świat produkt, który zaspokoi zarówno biznesmenów jaki domowych graczy – Philips346B1C to interesujący model z linii B.

Jaka jest specyfikacja tego monitora?

– Ekran 34″ SVA 3440X1440 px, 100 Hz;
– Zakrzywienie ekranu: 1500R;
– Parametry użytkowania: jasność 300 cd/m2, pokrycie 119% palety sRGB, kontrast 3000:1, czas reakcji 4ms;
– Głośniki: 2x5W;
– Waga 11,5kg, roczne zużycie energii 34W, Adaptive Sync, przełącznik KVM, stopa lub montaż na uchwycie VESA, 4x USB 3.0, HDMI 2.0, wyjście słuchawkowe, DisplayPort 1.4;
– Złącze RJ-45, USB 2.0, USB typu C.

Może się to wydać szokujące, gdyż monitor Philips 346B1C kosztuje nieco ponad 1000 złotych. Model ten to okazja nie z tej ziemi, oferuje bardzo wiele, za dość niską cenę.
Podstawka dołączona do zestawu z monitorem jest naprawdę solidna, wygląda na taką, która będzie służyła latami. Co ciekawe pomimo swojej stabilności, do mocowania potrzeba jednej śruby mocującej, a monitor wpiąć w gniazdo. Oznacza to, że montaż całości ekranu jest banalnie prosty i bardzo łatwy. Jeszcze bardziej interesujący jest fakt, że ekran obraca się nawet o 180 stopni.

Wymienione wyżej parametry wskazują również na dużą ilość portów i złącz, to dobry znak, ponieważ często się zdarza, że nie ma odpowiedniej wtyczki do złącza, w przypadku monitora Philips 346B1C właściwie nic nie zaskoczy użytkownika, ma wejścia na każdy rodzaj przenośnych urządzeń peryferyjnych.

Żeby tego było mało monitor został wyposażony w przełącznik KVM. Umożliwia to korzystanie z kilku komputerów jednocześnie, ponieważ przełącznik porusza się swobodnie między dwoma ekranami. Warto dodać, że mogą to być komputery różnego rodzaj: stacjonarny i laptop. Dodatkowym atutem jest USB typu C, które umożliwia wyświetlanie obrazu na ekranie z równoczesnym ładowaniem notebooka. Sieć internetową zapewnia złącze Ethernet.

Niski czas reakcji oraz podniesiona wartość odświeżania 144 Hz daje graczom nie lada gratkę. Monitor Philips 346B1C jest doskonałą ofertą dla graczy komputerowych. Dodatkowo Adaptive Sync umożliwia redukcję niedoskonałości w prezentowanym obrazie w grach: układy graficzne AMD połączone z ofertą Nvidii, to naprawdę dobry monitor gamingowy. Zabawa będzie naprawdę dobra z tym modelem.