Jak będzie wyglądał Internet przyszłości?

Pragnienia i wyobrażenia człowieka w stosunku do Internetu zmieniają się co 10 lat. Obecnie trendem jest chęć posiadania Internetu w sposób swobodny, bez konieczności łączenia się z określonym numerem i przypisywania do niego haseł zabezpieczających. Prawdopodobnie Internet ma spowodować rewolucję w tradycyjnej sprzedaży, ponieważ klienci wolą kupować online – jest to wygodniejsza i dużo szybsza forma robienia zakupów.

Internet przyszłości zdaniem Microsoft zniweluje przestępczość. Takie prognozy mają ludzie, którzy wzięli udział w badaniach. Jednak jak jest rzeczywiście z Internetem? Według badanych najważniejsza jest jakość filmów oraz muzyki. Zdaniem ekspertów takich jak Tim Berners-Lee Internet przyszłości będzie bardziej dostosowany do możliwości komputerowych. Obecnie kładzie się wysiłek na to aby Internet stał się idealnie zrozumiały dla maszyn. Jednocześnie mocno rozwijana jest sieć baz danych, tak aby dało zgromadzić się całą ludzką wiedzę w jednej wielkiej bazie danych, która będzie możliwa do odczytania przez komputery. Rozumienie faktów oraz informacji i gromadzenie z przetwarzaniem danych, ma być tym, czym naukowcy będą zajmować się przez najbliższą przyszłość Internetu.

Internet przyszłości ma różne oblicza według zwykłych ludzi i ekspertów zajmujących się jego rozwijaniem. Dla ludzi najważniejsza jest jakość muzyki i filmów, a zdaniem ekspertów najważniejsze jest zgromadzenie i przetwarzanie wiedzy ludzkiej w jednym miejscu, które dodatkowo byłyby zrozumiałe dla maszyny.