Jak Polacy robią zakupy w Internecie?

Jeszcze kilkanaście lat temu robienie zakupów w sieci było w Polsce czymś rzadko spotykanym. Do tego typu zakupów podchodziliśmy z dużą rezerwą. Większość z nas nie wyobrażała sobie kupić coś bez dotknięcia przedmiotu czy przymierzenia. Nade wszystko jednak baliśmy się czy nie wpłacimy obcej osobie pieniędzy i nie zostaniemy z niczym.

Dzisiaj już wiemy, że pod względem bezpieczeństwa internetowych zakupów bardzo dużo zmieniło się na lepsze. Sprzedawcy powszechnie umożliwiają zwracanie zakupionych towarów w ciągu 14 dni bo wymaga od nich tego unijne prawo. Polskie społeczeństwo zdążyło już na dobre oswoić się z zakupami w sieci. Tą drogą kupujemy przede wszystkim ubrania, kosmetyki, komputery, smartfony czy sprzęt AGD. Zakupy w sieci mają bardzo dużo zalet. Mamy ogromny wybór i jednocześnie korzystne ceny. Dużą zaletą jest swoboda robienia zakupów. W Internecie możemy kupować w dowolny dzień tygodnia o wybranej porze. Jeśli więc akurat mamy czas to zaczynamy zakupy robić w niedzielny wieczór, jeśli zapragniemy możemy przerwać tę czynność i kontynuować ją na przykład za dwa dni.

W sieci możemy kupować na platformach zakupowych, na portalach aukcyjnych, w dużych sklepach internetowych, za pośrednictwem portali ogłoszeniowych czy portali z rękodziełem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby także kupować za granicą, nawet na odległych kontynentach. Internet daje nam możliwość szybkiego wyszukania produktów oraz równie szybkiego ich porównania w wielu sklepach.