Co to są aluminiowe profile ledowe i jakie są ich rodzaje?

Kiedy stoimy przed wyborem oświetlenia, możemy mieć naprawdę dość spory dylemat, związany przede wszystkim wyborem konkretnego rozwiązania oświetleniowego. W dzisiejszym świecie takich rozwiązań jest całe mnóstwo i wciąż powstają nowe. Technologia idzie stale do przodu, stąd też nie ma się co dziwić, iż tworzone są nowsze i jeszcze bardziej funkcjonalne rozwiązania oświetleniowe. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak oświetlenie LED, które już coraz bardziej wypiera standardowe oświetlenie z kilku ważnych względów. Przede wszystkim takie oświetlenie jest bardziej energooszczędne, gdyż po prostu zużywa mnij energii niż standardowe oświetlenie, a także ma ono dłuższą żywotność, w wyniku czego jesteśmy zmuszeni rzadziej wymieniać takie oświetlenie, co generuje niższe koszty użytkowania. Co więcej, oświetlenie ledowe również jest znacznie bardziej funkcjonalne – można je wykorzystać w większej ilości miejsc. Oświetlenie ledowe można podzielić na różne rodzaje, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na profile aluminiowe LED.

Czym są profile aluminiowe ledowe?

Aluminiowe profile są to takie profile, w których montuje się po prostu taśmę LED. Sama ledowa taśma to nic innego jak pasek, na którym rozmieszczone są świecące ledowe diody. Taki aluminiowy profil jest bardzo estetyczną osłonką dla ledowej taśmy, ale również ma on bardzo duże znaczenie funkcjonalne. Otóż bardzo dobrze odprowadza on ciepło z taśmy ledowej, w wyniku czego zwiększa się żywotność takiej taśmy niż w przypadku, kiedy byłaby ona zamontowana samodzielnie, bez profilu. takie profile bardzo często montuje się na przykład w meblach. Co więcej, aluminium świetnie współpracuje z różnymi nowoczesnymi technologiami, przez co także bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu z ledową taśmą w różnych miejscach, w których może być on zamontowany. Co więcej, jest to materiał nierdzewny, łatwy w obróbce i elastyczny, a więc może być wykorzystywany w wielu miejscach.

Rodzaje aluminiowych profili ledowych

Rodzaje profili aluminiowych LED dzielą się tak naprawdę na bardzo różne rodzaje. Można wśród nich wymienić na przykład profil LED kątowy, który zwykle montuje się w narożnikach ścian; profil LED okrągły; profil LED natynkowy, który służy zazwyczaj do oświetlenia meblowego; profil LED podłogowy, który rewelacyjnie sprawdza się w różnych rozwiązaniach oświetlenia podłogowego; profil LED schodowy, który idealnie oświetla schodowe stopnie, czy również tak zwany profil LED wpuszczany, nadający się idealnie jako wpuszczenie światła we frez pomiędzy innymi w sufitach podwieszanych.