Gry internetowe, zwane czasami również grami online, wbrew pozorom nie są rodzajem rozrywki przeznaczonej głównie dla dzieci i młodzieży. Wiele z nich może być również dobrym i ciekawym wypełniaczem czasu dla osób dorosłych.

Tego typu gry kojarzą się najczęściej z bezmyślnym klikaniem i godzinami spędzonymi przed ekranem. W dużej mierze jest to stereotyp, chociaż faktycznie u osób, które są podatne na wszelkie uzależnienia, granie może stać się szkodliwym nałogiem. Jednak odpowiednio dawkowany czas poświęcony na gry może rozwijać niektóre umiejętności. Gry zręcznościowe wpływają pozytywnie na refleks, ponieważ pojawiające się w nich zadania wymagają szybkiej reakcji. Wszelkie gry zwane popularnie „strzelankami” działają na podobnej zasadzie. Gry logiczne zachęcają do skupienia i skrupulatnego rozwiązywania zagadek. Podobnie rzecz się ma przy grach strategicznych czy nawet popularnych puzzlach, występujących w Internecie w wersji elektronicznej.

Pomijając praktyczną stronę, gry stają się również źródłem relaksu i oderwania się od codziennych problemów. Oczywiście wiele zależy od jakości konkretnej gry, ponieważ nie wszystkie stoją na równie wysokim poziomie wykonania. Ale przy odpowiednio wybranym tytule korzyści płynących z grania jest wiele i na pewno warto poświęcić kilkanaście minut wolnego czasu w ciągu dnia na taką rozrywkę.